Ogłoszenie


UWAGA
To forum zostało wyłączone z użytku.
Możliwość rejestracji, logowania i dodawania komentarzy wyłączona.
Cała rozgrywka została przeniesiona na nową stronę http://www.mystic-fallsrpg.wxv.pl


#26 13-11-13 19:36:14

Alexander Kahn

Gość

Re: Wasze pomysły

stare jak świat były jeszcze za czasów, jak forum liczyło ledwo 40 użytkowników

 

#27 17-12-13 20:14:34

likesmokeweed

Gość

Re: Wasze pomysły

Witam serdecznie drogich użytkowników oraz administratorów.

Jako moderator RPG Pretty Little Liars przypominam o prawach autorskich jakie posiada nasze forum, co za tym idzie ściąganie pomysłów w identycznej ich formie jest niezgodne z Kodeksem Cywilnym. Zasady korzystania z cudzych pomysłów, tekstów, utworów znajdziecie w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Już w jej pierwszym artykule dowiecie się, że ochronie podlega "każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia". Przyda się Wam lektura na wieczór, gdyż jest to poniżej pasa by wykorzystywać czyjąś pracę w taki sposób.

Mówiąc od siebie. Spędzam czasem kilka godzin z resztą moderatorów na konferencjach i obgadujemy sprawy forum. Co ulepszyć, jak to zrobić, jak podciągnąć graficznie oraz ułożyć dobrze w słowa. Jest to po prostu szczyt chamstwa i braku jakiegokolwiek szacunku wobec naszej pracy. Istnieje coś takiego jak Prywatna Wiadomość, wystarczy napisać, zapytać, a następnie wprowadzać. Istnieje również coś takiego jak szczebel współpracy oraz wzajemnego wymienia się reklamą. Nie po to pracuje nad czymś kilka godzin byście zrobili kopiuj, wklej bez mojej wiedzy.

Życzę więcej graczy i własnych pomysłów,
Moderator PRETTY LITTLE LIARS bazy waszych INNOWACYJNYCH zmian.

Ostatnio edytowany przez likesmokeweed (17-12-13 20:22:34)

 

#28 17-12-13 20:56:27

 StefanSięUśmiecha

Administrator

Zarejestrowany: 19-05-13
Posty: 373
WWW

Re: Wasze pomysły

W imieniu całej Ekipy Forum informuję, że pomysły wykorzystywane na naszym forum rzadko pochodzą bezpośrednio od nas, gdyż użytkownicy też w dużej mierze przyczyniają się do rozwoju naszego forum, wysyłając nam idee na jego ulepszenie. Pomysły te bardzo często nie są sprawdzane, gdyż brak czasu i ogólna liczba forum internetowych sprawia, że jest to niemal niemożliwe, jak sama możliwość uniknięcia plagiatu, gdyż w sieci jest już praktycznie wszystko i założę się, że nawet na waszej stronie są rzeczy, które mogły pojawić się na innych forach nawet, jeśli nie macie o tym pojęcia. Osobiście, nigdy nie odwiedziłam waszego forum, więc nie mogę go nazwać bazą swoich własnych pomysłów. Czytałam istotne punkty Kodeksu Cywilnego, a wszystkie nieporozumienia wynikają tylko z naszej niewiedzy.
Prosimy o przesłanie listy zastrzeżeń, jakie macie do naszego forum, a my postaramy się to zmienić.

Swoją drogą miło, że wypisujecie na nas takie rzeczy po tym, jak na naszym forum na prośbę jednego z waszych moderatorów było u nas promowane wasze forum (bezinteresownie w dodatku).

Ekipa Forum

Offline

 

#29 17-12-13 21:10:16

likesmokeweed

Gość

Re: Wasze pomysły

Skoro nawet tutaj użytkownicy bezpośrednio piszą, iż to pomysły z naszego forum powinny być one szczególnie kontrolowane poprzez weryfikacje źródła bądź wiarygodności pomysłodawcy. W jednym bądź nawet dwóch przypadkach jestem skłonny wyrazić zrozumienie, lecz nie w sytuacji kiedy jest wyraźne oznajmienie plagiatu. Nasz dział zmian oraz nowości sugerowanych poprzez graczy jest kontrolowany i nawet gdy jakiś pomysł uznamy za stosowny oraz ciekawy, opracowujemy go na swój sposób tak by nikt nie mógł nam zarzucić łamania praw. Szanujemy czyjąś pracę i czas, zatem liczymy na to samo ze strony konkurencji. Każdy chciałby mieć jak największą liczbę użytkowników i my poprzez nasze działania staramy się ową grupę cały czas powiększać, zatem nie wyrazimy zrozumienia w takowych sytuacjach. Wątek nazywa się 'Wasze Pomysły', a nie pomysły 'PLL RPG' dla jasności.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

Moderator Pretty Little Liars

 

#30 17-12-13 21:13:52

likesmokeweed

Gość

Re: Wasze pomysły

StefanSięUśmiecha napisał:

W imieniu całej Ekipy Forum informuję, że pomysły wykorzystywane na naszym forum rzadko pochodzą bezpośrednio od nas, gdyż użytkownicy też w dużej mierze przyczyniają się do rozwoju naszego forum, wysyłając nam idee na jego ulepszenie. Pomysły te bardzo często nie są sprawdzane, gdyż brak czasu i ogólna liczba forum internetowych sprawia, że jest to niemal niemożliwe, jak sama możliwość uniknięcia plagiatu, gdyż w sieci jest już praktycznie wszystko i założę się, że nawet na waszej stronie są rzeczy, które mogły pojawić się na innych forach nawet, jeśli nie macie o tym pojęcia. Osobiście, nigdy nie odwiedziłam waszego forum, więc nie mogę go nazwać bazą swoich własnych pomysłów. Czytałam istotne punkty Kodeksu Cywilnego, a wszystkie nieporozumienia wynikają tylko z naszej niewiedzy.
Prosimy o przesłanie listy zastrzeżeń, jakie macie do naszego forum, a my postaramy się to zmienić.

Swoją drogą miło, że wypisujecie na nas takie rzeczy po tym, jak na naszym forum na prośbę jednego z waszych moderatorów było u nas promowane wasze forum (bezinteresownie w dodatku).

Ekipa Forum

SŁOWO KLUCZ.

Ostatnio edytowany przez likesmokeweed (17-12-13 21:14:10)

 

#31 17-12-13 21:25:29

 StefanSięUśmiecha

Administrator

Zarejestrowany: 19-05-13
Posty: 373
WWW

Re: Wasze pomysły

Tak jak już wspominałam, nieporozumienie nie wynika z nieznajomości prawa, tylko z tego, że nie bywamy na waszym forum. Jeśli dopatrzyliście się plagiatu, to tak jak mówiłam, wskażcie odpowiednie wątki a my postaramy się to zmienić, mając na uwadze to, co jest na PLL RPG. Proszę o wysłanie zastrzeżeń w PW lub na facebooka, na którego namiary ma jedna z waszych moderatorów.

Wiem, że na prośbę. Nie musieliśmy tego robić, a jednak to zrobiliśmy, ale teraz widzę, że to był błąd, gdyż słowo 'wdzięczność' jest wam obce.

Ekipa Forum

Offline

 

#32 17-12-13 21:37:33

likesmokeweed

Gość

Re: Wasze pomysły

W takim razie wszystkie materiały zostaną przesłane do usunięcia, skoro słowo 'wyrozumiałość' jest Wam obce. Owszem ma, lecz nie wiem czy ponownie będzie się wdawać w dyskusję na tym poziomie, bo sam osobiście wolałbym załatwić po tamtejszej rozmowie wszystko formalnie.

Dokładnie, na prośbę. Słowo wdzięczność jest nam znane, gdyż i tak przez długi czas tolerowaliśmy owe 'pomysły', lecz każdy ma swoje granice wytrzymałości.

Wam brakuje czasu na zapoznanie się ze źródłem, nam na absorbowanie oraz urozmaicanie Waszego forum.

Moderator RPG Pretty Little Liars

 

#33 17-12-13 21:46:10

 StefanSięUśmiecha

Administrator

Zarejestrowany: 19-05-13
Posty: 373
WWW

Re: Wasze pomysły

Wyrozumiałość nie jest nam obca. Przed RPG mieliśmy fanpage na facebooku i też nie byliśmy zadowoleni, gdy ktoś kopiował nasze pomysły, ale tak jak powtarzam po raz setny: w naszym przypadku jest to nieumyślne!

I od razu pragnę dodać: nie chcę kłopotów, nie chcę wojen, ponieważ wiem, że jesteśmy na przegranej pozycji. Wasze forum jest starsze, sami wy, moderatorzy jesteście pewnie starsi od nas, jestem tego świadoma. Chcę tylko dojść do porozumienia tak, żeby rozwiązanie zadowoliło obie strony, a samo nasze forum nie ucierpiało aż tak bardzo, bo włożyliśmy w nie wiele pracy.

Postaramy się w miarę możliwości zmienić rzeczy, które były skopiowane z waszego forum.

Przepraszamy za wszystko

Ekipa Forum.

Offline

 

#34 17-12-13 22:06:27

likesmokeweed

Gość

Re: Wasze pomysły

Zatem uważam, iż jesteście w stanie zrozumieć nasze rozjuszanie ową sytuacją skoro sami doświadczyliście tego na własnej skórze. Nigdy nie mówiłem nie współpracy oraz pomocy kiedy ktoś do mnie w takowej sprawie napisał.

My również nie dążymy do sporów, dbamy jedynie o interes naszego forum oraz sęk czasu, który poświęcamy wobec jego doskonalenia. W takim razie resztę załatwimy mam nadzieję bez zbędnych komentarzy oraz nieuprzejmości prywatnie, tak by dojść do konsensusu.

Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mastersofpokemon.pun.pl www.awayfromlive.pun.pl www.powinnoscasg.pun.pl www.pentagonuni4.pun.pl www.2lo.pun.pl